حل تشریحی مسائل فصل ۱۰ حسابداری میانه ۱ نوروش و کرمی

نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
۷ مرداد ۱۴۰۱
تعداد بازدید
10 بازدید
90,000 تومان 45,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

حل تشریحی مسائل فصل ۱۰ حسابداری میانه ۱ نوروش و کرمی

مسائل فصل ۱۰ حسابداری میانه ۱ نوروش و کرمی

************************************

کتاب حسابداری میانه ۱ نوروش ۱۲ فصل دارد که در ۳ فصل نخست این کتاب مساله ای وجود ندارد و لذا این کتاب از فصل ۴ با شروع مسائل ، شکل تازه ای به خود می گیرد. برای یادگیری بهتر این کتاب ، برای مطالعه این کتاب نیازست از فصل ۱ مطالب را شروع کنید و بعد به حل کردن مسائل از فصل ۴ بپردازید. با این وجود برای کمک به دانشجویان حل مسائل حسابداری میانه ۱ نوروش را در سایت حساب فایل منتشر کرده ایم. 

روش خواندن و مطالعه درس حسابداری میانه :

برای یادگیری بهتر این درس شما دانشجویان باید کتاب های مکمل دیگر را نیز مطالعه کنید به عنوان مثال : برای فهم بهتر این کتاب شما لازم است مسائل صورت مغایرت بانکی حسابداری میانه ۱ اسکندری را مطالعه کنید چون کتاب حسابداری میانه ۱ بخشی از کتاب حسابداری پیشرفته ۱ می باشد لذا سعی کنید مطالعه هر دو کتاب را در برنامه خود داشته باشید تا بتوانید به صورت کامل و مفهومی مطالب را یاد بگیرید. 

حل تشریحی مسائل فصل 10 حسابداری میانه 1 نوروش

مسائل فصل ۱۰ حسابداری میانه ۱ نوروش و کرمی 

« مفهوم اقل بهای تمام شده یا قیمت بازار »

انحراف عمده از اصل بهای تمام شده تاریخی در محدوده اندازه گیری ارزش موجودیهای کالا واقع می شود . اگر ارزش موجودیهای کالا به هر دلیلی به مبلغی کمتر از بهای تمام شده کاهش یابد ( مانند نابابی، تغییر سطح نسبی قیمتها ، آسیب دیدگی ) و برآورد شود که این کاهش موقتی نیست ، ارزش موجودیهای کالا به منظور انعکاس این زیان باید کاهش داده شود.

مراحل ارزشیابی موجودی های کالا شامل طبقه بندی و تعیین مقدار و بهای تمام شده هر واحد و محاسبه کل بهای تمام شده موجودیهای کالا می باشد. اکنون باید حالتی را در نظر گرفت که در آن ارزش اقتصادی موجودیهای کالا به پائین تر از بهای تمام شده آنها کاهش می یابد. قاعده کلی این است که هنگامی که قابلیت آتی (توانائی ایجاد درآمد) دارای کمتر از بهای تمام شده آن است از اصل بهای تمام شده میتوان انحراف حاصل کرد. انحراف از بهای تمام شده بر این اساس صورت می گیرد که زیان ناشی از کاهش ارزش موجودیهای مواد و کالا باید به عنوان هزینه به حساب درآمدهای همان دوره ای منظور شود که زیان واقع شده است.

************************************

« عناوین اصلی »

ارزیابی موجودی کالا به اقل بهای تمام شده 

بهای جایگزینی جاری 

خالص ارزش فروش 

روش های برآورد بهای تمام شده موجودی کالا 

روش سود ناخالص (سود ناویژه) 

روش خرده فروشی

ارزیابی تعهدات خرید مقطوع

************************************

نحوه اعمال قاعده اقل بهای تمام شده با قیمت بازار

قاعده اقل بهای تمام شده با قیمت بازار ایجاب می کند که موجودیهای کالا به بهای تمام شده ارزشیابی شوند مگر آن که قیمت بازار کمتر از بهای تمام شده باشد که در این حالت موجودیها براساس قیمت بازار ارزشیابی می گردند. در واحدهای خرده فروشی ، اصطلاح بازار آن گونه که در قاعده مزبور بکار رفته است ، به قیمت هائی اشاره دارد که کالاها به آن قیمت خریداری می شود نه قیمتهائی که مبنای فروش قرار میگیرد.

« مسائل فصل ۱۰ کتاب حسابداری میانه ۱ نوروش و کرمی »

حل کامل مسائل از صفحه ۵۲۷ الی ۵۳۳

کتاب حسابداری میانه ۱ نوروش و کرمی 

شامل ۱۲ مسئله – ۷ صفحه به صورت PDF

مطالعه بیشتر

دانلود حل تشریحی کتاب های نوروش
   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یک پیام تلگرامی به شماره 09117415287 ارسال کنید تا پیگیری کنیم.