حل تشریحی مسائل فصل ۲ حسابداری شرکتها ۲ جمشید اسکندری چاپ ۹۸

نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
تعداد بازدید
2433 بازدید
48,000 تومان 24,000 تومان٪50 تخفیف

حل تشریحی مسائل فصل ۲ حسابداری شرکتها ۲ جمشید اسکندری چاپ ۹۸

مسائل فصل ۲ حسابداری شرکتها ۲ جمشید اسکندری چاپ ۹۸

************************************

کتاب حسابداری شرکتهای ۲ جمشید اسکندری شامل ۵ فصل می باشد که ترکیبی از اصول حسابداری ۲ و حسابداری میانه ۲ می باشد. از آنجایی که این درس در دوره کاردانی تدریس می شود برای دوره کارشناسی مورد استفاده قرار نمی گیرد. با این وجود برای کمک به دانشجویان حل مسائل حسابداری شرکتها جمشید اسکندری را در سایت حساب فایل منتشر کرده ایم : 

روش خواندن و مطالعه درس اصول حسابداری :

برای یادگیری بهتر این درس شما دانشجویان باید کتاب های مکمل دیگر را نیز مطالعه کنید به عنوان مثال : برای فهم بیشتر این کتاب شما لازم است مسائل شرکت های سهامی حسابداری میانه ۲ اسکندری را مطالعه کنید چون کتاب حسابداری شرکتهای ۲ اسکندری بخشی از کتاب حسابداری میانه ۲ می باشد لذا سعی کنید مطالعه هر دو کتاب را در برنامه خود داشته باشید تا بتوانید به صورت کامل و مفهومی مطالب را یاد بگیرید. 

حل تشریحی مسائل فصل 2 حسابداری شرکتها 2 جمشید اسکندری

مسائل فصل ۲ حسابداری شرکتها ۲ جمشید اسکندری 

« مفهوم تأسیس شرکت سهامی »

به مجموعه اعمال مادی و حقوقی شرکای اولیه شرکت برای ایجاد شخص حقوقی،تاسیس شرکت گفته می شود که می توان از آن به اعمال پیش از تشکیل نیز تعبیر کرد. به این معنی در مجموع موسس شرکت به کسی اطلاق می شود که برای ایجاد شرکت پیش قدم می شود ، سرمایه شرکت را از طریق جمع کردن شرکای دیگر فراهم می کند،و مطابق مقررات قانونی اقدامات لازم را برای تشکیل شرکت به انجام می رساند.موسس می تواند شخص حقوقی یا حقیقی باشد.

************************************

« عناوین اصلی »

سود انباشته و اندوخته ها

سود سهام

سود نقدی و غیرنقدی

سود سهمی و تجزیه سهام

سود هر سهم و ارزش دفتری هر سهم

انحلال شرکت سهامی

حسابداری عملیات تصفیه

************************************

مسئولیت مؤسسان در شرکت های سهامی

از نظر مدنی مؤسسان در قبال عدم رعایت مقررات قانونی راجع به تشکیل شرکت مسئولند و در صورتی که حکم قطعی بر بطلان شرکت صادر شود آنان به طور تضامنی جوابگوی خسارات ناشی از بطلان به صاحبان سهام و اشخاص ثالث خواهند بود.(ماده ۲۷۳ لایحه قانونی ۱۳۴۷) از طرفی ، مؤسسان شرکت در قبال کلیه اعمال و اقداماتی که برای تاسیس و به ثبت رسانیدن شرکت انجام می دهند مسئولیت تضامنی دارند (ماده ۲۳ لایحه قانونی ۱۳۴۷) البته ، مسئولیت مؤسسان در صورتی مطرح است که در انجام دادن اعمال و اقدامات مزبور شخصاً دخیل بوده باشند.بنابراین ، هرگاه یک یا چند نفر از میان مؤسسان یا اشخاص دیگری به جز آنان مرتکب اعمال مزبور شده باشند خود این اشخاص مسئولند و مسئولیتشان ، با توجه به مقررات عام حقوق مدنی قابل طرح است ، نه مقررات خاص لایحه قانونی ۱۳۴۷،که ویژه تخلف مؤسسان است.

« مسائل فصل ۲ کتاب حسابداری شرکتها ۲ اسکندری »

حل کامل مسائل از صفحه ۶۶ الی ۷۰

کتاب حسابداری شرکتها ۲ جمشید اسکندری

شامل ۱۱ مسئله – ۱۴ صفحه به صورت PDF

مطالعه بیشتر

دانلود حل تشریحی مسائل - ویژه کاردانی ها
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یک پیام تلگرامی به شماره 09117415287 ارسال کنید تا پیگیری کنیم.