حل تشریحی مسائل فصل ۳ حسابداری شرکتها ۲ جمشید اسکندری چاپ ۹۸

نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
تعداد بازدید
2881 بازدید
48,000 تومان 24,000 تومان٪50 تخفیف

حل تشریحی مسائل فصل ۳ حسابداری شرکتها ۲ جمشید اسکندری چاپ ۹۸

مسائل فصل ۳ حسابداری شرکتها ۲ جمشید اسکندری چاپ ۹۸

************************************

کتاب حسابداری شرکتهای ۲ جمشید اسکندری شامل ۵ فصل می باشد که ترکیبی از اصول حسابداری ۲ و حسابداری میانه ۲ می باشد. از آنجایی که این درس در دوره کاردانی تدریس می شود برای دوره کارشناسی مورد استفاده قرار نمی گیرد. با این وجود برای کمک به دانشجویان حل مسائل حسابداری شرکتها جمشید اسکندری را در سایت حساب فایل منتشر کرده ایم : 

روش خواندن و مطالعه درس اصول حسابداری :

برای یادگیری بهتر این درس شما دانشجویان باید کتاب های مکمل دیگر را نیز مطالعه کنید به عنوان مثال : برای فهم بیشتر این کتاب شما لازم است مسائل شرکت های سهامی حسابداری میانه ۲ اسکندری را مطالعه کنید چون کتاب حسابداری شرکتهای ۲ اسکندری بخشی از کتاب حسابداری میانه ۲ می باشد لذا سعی کنید مطالعه هر دو کتاب را در برنامه خود داشته باشید تا بتوانید به صورت کامل و مفهومی مطالب را یاد بگیرید. 

حل تشریحی مسائل فصل 3 حسابداری شرکتها 2 جمشید اسکندری

مسائل فصل ۳ حسابداری شرکتها ۲ جمشید اسکندری 

« حساب بدهی ها »

تعهد هایی هستند که شرکت  یا مؤسسه در مقابل اشخاص و مؤسسات دیگر دارد و معاملات و رویداد هایی هستند که در گذشته ناشی شده است و باید از طریق پرداخت پول ، تحویل کالا ، انجام دادن خدمت با انتقال سایر اقلام دارایی تسویه شوند ، بدهی نامیده می شود. بدهی ها معمولاً با خرید نسیه دارایی ها ، گرفتن وام ها ، برقراری مالیات و ایراد خسارت به اشخاص به وجود می آید. در واقعیت بدهی ، مطالبات اشخاص از مؤسسه می باشد.

************************************

« عناوین اصلی »

اوراق قرضه

اوراق مشارکت

حسابداری صدور اوراق قرضه

حسابداری پرداخت بهره اوراق قرضه

روش خط مستقیم

حسابداری بازخرید اوراق قرضه

اوراق قرضه قابل تبدیل به سهام عادی

************************************

تعریف بدهی

– به زبان ساده اگر فردی از کسی پولی قرض بگیرد ، بدهی ایجاد می شود.بنا بر تعریف استاندارد و آکادمیک ، بدهی تعهدی است که بواسطه آن تعهد ، منافع اقتصادی کسب شده توسط واحد تجاری که می تواند ناشی از معاملات یا سایر رویدادهای گذشته باشد ، می باید انتقال یابد به زبان دیگر بدهی ها حقوق و علایق افراد غیر مالک نسبت به دارایی های یک واحد اقتصادی است.

– بدهی ها نشانگر تعهدات مالی یک بنگاه اقتصادی است که از بابت تحصیل دارایی ها و یا استفاده از خدمات سایرین بطور نسیه ایجاد می شود و از نظر مبلغ و زمان پرداخت آن مورد توافق طرفین است و ضمنا تعهد پرداخت آن از نظر بنگاه اقتصادی قطعی است. بدهی ها نیز با توجه به ماهیت زمان سررسید آنها همانند دارایی ها به “بدهی های جاری و بدهی های غیر جاری ” تقسیم و طبقه بندی می شوند.

« مسائل فصل ۳ کتاب حسابداری شرکتها ۲ اسکندری »

حل کامل مسائل از صفحه ۸۶ الی ۸۸

کتاب حسابداری شرکتها ۲ جمشید اسکندری

شامل ۹ مسئله – ۱۶ صفحه به صورت PDF

مطالعه بیشتر

دانلود حل تشریحی مسائل - ویژه کاردانی ها
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یک پیام تلگرامی به شماره 09117415287 ارسال کنید تا پیگیری کنیم.