حل تشریحی مسائل فصل ۱ اصول حسابداری ۳ جمشید اسکندری چاپ ۹۷

نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
۲۱ بهمن ۱۳۹۸
تعداد بازدید
363 بازدید
48,000 تومان 24,000 تومان٪50 تخفیف

حل تشریحی مسائل فصل ۱ اصول حسابداری ۳ جمشید اسکندری

مسائل فصل ۱ اصول ۳ اسکندری

************************************

کتاب اصول حسابداری ۳ جمشید اسکندری شامل ۹ فصل می باشد و از آنجایی که بعد گذراندن این کتاب در ترم های بعد دروس جدیدی مثل حسابداری میانه و حسابداری صنعتی اضافه خواهد شد لذا لازم است این درس مقدمه ای برای آن دو کتاب باشد برای همین از مباحث دروسی چون حسابداری میانه و حسابداری صنعتی هم در این کتاب مطالبی ذکر شده است. بنابراین برای یادگیری کتاب های جدید ترم های بعد لازم است این مقدمه ها را به خوبی یاد بگیرید. برای مثال حسابداری شعب که فصل ۲ می باشد مهمترین فصل کتاب اصول حسابداری ۳ می باشد که در پیشرفته ۱ جمشید اسکندری و همچنین فصل ۳ که صورت جریان وجه نقد می باشد در کتاب حسابداری میانه ۲ مجدداً تشریح می گردد ، به همین جهت برای کمک به دانشجویان حل مسائل فصل ۱ اصول ۳ اسکندری در سایت حساب فایل منتشر کرده ایم : 

روش خواندن و مطالعه درس اصول حسابداری :

برای یادگیری بهتر این درس شما دانشجویان باید مسائل کتاب اصول حسابداری ۳ را حل کنید و ابهامات را از استاد مربوطه بپرسید. در مرحله دوم باید مسائل مهم کتاب را به گونه ای حل کنید که آمادگی لازم را برای دروسی مثل صنعتی و میانه داشته باشید در ضمن حفظ این درس ، به دانشجو بسیار لطمه می زند. مباحث را باید با تمرین و تکرار یاد بگیرید برای مثال در فصل اول این کتاب در مورد صورت های مالی تلفیقی مطالبی گفته شده است که در حسابداری پیشرفته ۲ جمشید اسکندری مجدداً به صورت جامع تر مطرح می گردد لذا لازم است زیاد مسائل کتاب اصول حسابداری ۳ را حل کنید. 

حل تشریحی مسائل فصل 1 اصول حسابداری 3 جمشید اسکندری

مسائل فصل ۱ اصول ۳ جمشید اسکندری 

« سرمایه گذاری های بلندمدت و صورت های مالی تلفیقی »

به عبارت ساده سرمایه‌ گذاری عبارت است از عدم استفاده از منابع در زمان حال و به جریان اقتصادی انداختن آن به امید به دست آوردن منابع جدید در آینده که منابع جدید از منابع فعلی دارای ارزش بیشتری می‌باشد. شایان ذکر است در این فرایند نرخ بهره، تورم و بازده مورد انتظار نیز می‌بایست بررسی شود. سرمایه‌ گذاری بر اساس زمان به کوتاه مدت ، میان مدت ، و بلند مدت تقسیم می شود که در سرمایه‌ گذاری کوتاه مدت در دوره‌های کمتر از یک سال و سرمایه‌ گذاری در دوره‌های میان مدت و بلند مدت در دوره‌های بیش از یک سال اتفاق می‌افتد. بحث ریسک سرمایه‌ گذاری نیز که به معنای عدم اتفاق افتادن سودهای آینده و یا عدم رشد سرمایه‌ گذاری و یا هر موضوع دیگری که منجر به زیان سرمایه‌ گذار می‌شود نیز از مباحث مهم سرمایه‌ گذاری می‌باشد. سرمایه‌گذاران بر اساس ریسک پذیربودن به سرمایه‌ گذاران ریسک پذیر یا محافظه کار تقسیم می‌گردند.

************************************

« عناوین اصلی »

عملیات حسابداری سرمایه گذاری بلندمدت در اوراق قرضه

حسابداری تحصیل سرمایه گذاری بلندمدت در اوراق قرضه

شناسایی و دریافت بهره اوراق قرضه

فروش سرمایه گذاری بلندمدت در اوراق قرضه

عملیات حسابداری سرمایه گذاری بلندمدت در سهام سایر واحدهای تجاری

روش بهای تمام شده

روش ارزش ویژه

صورت های مالی تلفیقی

کاربرگ تلفیقی

سرقفلی تلفیقی

سهم اقلیت

************************************

انواع سرمایه گذاران :

سرمایه گذاران به دو دسته سرمایه گذاران حقیقی که همان اشخاص هستند و سرمایه گذاران حقوقی که ماهیت شرکتی دارند از قبیل بانکها، شرکتهای بیمه، شرکتهای هلدینگ یا مادر ، شرکتهای سرمایه‌گذاری، صندوق های بازنشستگی و سایر تقسیم می‌گردند.

************************************

بازار پول :

 بازار پول بازاری برای دادوستد پول ودیگر داراییهای مالی جانشین نزدیک پول می‌باشد که سر‌رسیدی کمتر از یک سال دارند.همچنین از بازار پول به عنوان بازار ابزارهای مالی کوتاه مدت ، ویژگی اندک بودن، ریسک پرداخت، نقد شوندگی و ارزش اسمی زیاد نام برد.

************************************

بازار سرمایه :

بازار سرمایه بازار دادو ستد ابزارهای مالی به سررسید بیشتر از یک سال و داراییهای بدون سررسید اطلاق می‌گردد. این بخش از بازار مالی نقش مهندسی در گردآوری  منابع پس‌انداز و تامین نیازهای سرمایه‌گذاری واحدهای تولیدی را دارد. بازار سرمایه نسبت به بازار پول بسیار گسترده‌تر بوده و از تنوع ابزاری بیشتری برخوردار است.

مهم‌ترین کارکردهای بازارهای مالی پول، سرمایه و سهام در اقتصاد ملی، تجهیز منابع پس‌اندازی و هدایت آن به سوی فعالیتهای مولد اقتصادی است.

« مسائل فصل ۱ اصول ۳ اسکندری »

حل کامل مسائل از صفحه ۱۹ الی ۲۲

کتاب اصول حسابداری ۳ جمشید اسکندری

شامل ۹ مسئله – ۱۴ صفحه به صورت PDF

مطالعه بیشتر

دانلود اصول حسابداری
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یک پیام تلگرامی به شماره 09117415287 ارسال کنید تا پیگیری کنیم.