حل تشریحی مسائل فصل ۲ اصول حسابداری ۱ جمشید اسکندری چاپ ۱۴۰۰

نوع فایل
PDF
حجم فایل
448 کیلو بایت
نویسنده
تاریخ انتشار
۲ فروردین ۱۴۰۰
تعداد بازدید
2994 بازدید
48,000 تومان 24,000 تومان٪50 تخفیف

حل تشریحی مسائل فصل ۲ اصول حسابداری ۱ جمشید اسکندری

مسائل فصل ۲ اصول ۱ اسکندری

************************************

کتاب اصول حسابداری ۱ جمشید اسکندری شامل ۹ فصل می باشد که هر فصل با فصل دیگر ارتباط دارد به گونه ای اگر یادگیری یک فصل برای شما سخت باشد در فصل های بعد هم به مشکل برخورد می کنید لذا توصیه می کنیم دانشجویان با دقت از ترم یک به خوبی این مباحث را در دانشگاه یاد بگیرند ، به همین جهت برای کمک به دانشجویان حل مسائل فصل ۲ اصول ۱ اسکندری در سایت حساب فایل منتشر کرده ایم : 

روش خواندن و مطالعه درس اصول حسابداری :

برای یادگیری بهتر این درس شما دانشجویان باید مفاهیم تئوری اصول حسابداری ۱ را از روی کتاب بخوانید و ابهامات را از استاد مربوطه بپرسید. در مرحله دوم باید مسائل کتاب را حل کنید تا کامل یاد بگیرید در ضمن حفظ این درس ، به دانشجو بسیار لطمه می زند. مباحث را باید با تمرین و تکرار یاد بگیرید لازم نیست چندین کتاب پشت سر هم بخوانید. 

حل تشریحی مسائل فصل 2 اصول حسابداری 1 جمشید اسکندری

مسائل فصل ۲ اصول ۱ جمشید اسکندری 

« تجزیه و تحلیل معاملات و عملیات مالی »

مدیران برای اتخاذ تصمیمات مناسب جهت پیشبرد اهداف مؤسسه خود به اطلاعات مالی کامل ، صحیح و به روز نیاز دارند. این گونه اطلاعات از طریق ثبت منظم معاملات و عملیات مالی توسط حسابداران که نقش مهمی در اداره امور مؤسسات دارند فراهم می شود. برای ثبت هر معامله در مدارک حسابداری باید آن معامله تجزیه و تحلیل و آثار بر معادله حسابداری تعیین گردد.

************************************

« عناوین اصلی »

معادله حسابداری

تعریف عناصر تشکیل دهنده معادله حسابداری

دارایی

بدهی

سرمایه

معاملات یا رویدادهای مالی

تجزیه و تحلیل معاملات و رویدادهای مالی

تهیه ترازنامه

************************************

ترازنامه گزارشی است که اطلاعات مربوط به دارایی ها ، بدهی ها و سرمایه را در یک تاریخ معین نشان می دهد. به عبارت دیگر ترازنامه ، نماد معادله اساسی حسابداری است. ترازنامه معمولاً در پایان یک دوره مالی تهیه می‌گردد. در ترازنامه سه قلم اطلاعاتی دارایی ، بدهی و سرمایه مشخص می‌گردد. این ۳ بخش در ترازنامه‌ها ، این ایده را به سرمایه‌ گذاران می‌دهد که داشته‌ ها (دارایی‌ها) و چه دیونی (بدهی هایی) دارد و صاحبان شرکت چه مقدار سرمایه‌ گذاری کرده‌اند.

ترازنامه گزارشی از دارایی ها ، بدهی‌ها و حقوق صاحبان سهام یک شرکت در یک زمان مشخص است و مبنایی برای محاسبه‌ نرخ‌های بازگشت و ارزیابی ساختار سرمایه‌ای شرکت به شمار می‌رود. در واقع ترازنامه یک صورت مالی است که تصویری لحظه‌ ای از دارایی ها و دیون یک شرکت و میزان سرمایه‌ گذاری سهامداران را به نمایش می‌گذارد.

« مسائل فصل ۲ اصول ۱ اسکندری »

حل کامل مسائل از صفحه ۲۰ الی ۲۵

کتاب اصول حسابداری ۱ جمشید اسکندری

شامل ۱۴ مسئله – ۲۴ صفحه به صورت PDF

مطالعه بیشتر

دانلود اصول حسابداری
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یک پیام تلگرامی به شماره 09117415287 ارسال کنید تا پیگیری کنیم.