حل تشریحی مسائل فصل ۴ اصول حسابداری ۲ جمشید اسکندری چاپ ۱۴۰۰

نوع فایل
PDF
حجم فایل
694 کیلو بایت
نویسنده
تاریخ انتشار
۱۴ بهمن ۱۳۹۸
تعداد بازدید
3992 بازدید
44,000 تومان 22,000 تومان٪50 تخفیف

حل تشریحی مسائل فصل ۴ اصول حسابداری ۲ جمشید اسکندری

مسائل فصل ۴ اصول ۲ اسکندری

************************************

کتاب اصول حسابداری ۲ جمشید اسکندری شامل ۹ فصل می باشد که هر فصل با فصل دیگر ارتباط دارد به گونه ای اگر یادگیری یک فصل برای شما سخت باشد در فصل های بعد هم به مشکل برخورد می کنید دقت کنید فصل ۵ کتاب اصول ۲ جمشید اسکندری سخت ترین فصل این کتاب می باشد سایر فصل ها آسان تر می باشد. لذا توصیه می کنیم دانشجویان از حل مسئله های کتاب غافل نشوند چون برخی از فصل ها در ترم های بعد دوباره گسترده تر توضیح داده می شود مثل همین شرکت های تضامنی که در اصول ۲ جمشید اسکندری آمده است در حسابداری پیشرفته ۱ جمشید اسکندری مجدداً تشریح می گردد ، به همین جهت برای کمک به دانشجویان حل مسائل فصل ۴ اصول ۲ اسکندری در سایت حساب فایل منتشر کرده ایم : 

روش خواندن و مطالعه درس اصول حسابداری :

برای یادگیری بهتر این درس شما دانشجویان باید مفاهیم تئوری اصول حسابداری ۲ را از روی کتاب بخوانید و ابهامات را از استاد مربوطه بپرسید. در مرحله دوم باید مسائل کتاب را حل کنید تا کامل یاد بگیرید در ضمن حفظ این درس ، به دانشجو بسیار لطمه می زند. مباحث را باید با تمرین و تکرار یاد بگیرید لازم نیست چندین کتاب پشت سر هم بخوانید. 

حل تشریحی مسائل فصل 4 اصول حسابداری 2 جمشید اسکندری

مسائل فصل ۴ اصول ۲ جمشید اسکندری 

« اصول و مفاهیم حسابداری »

اصول حسابداری مجموعه‌ ای از قواعد و اصول کلی است که کلیه‌ حسابداران به‌ عنوان الگوی انجام کار ، در تمام مراحل حسابداری، از آنها استفاده می‌کنند. علاوه‌بر مفروضات محیطی در علم حسابداری ، برای ثبت و گزارشگری مالی، به رهنمودها و دستورالعمل‌های روشن‌تر و مشخص‌تری نیاز است که این دستورالعمل‌ها را اصول حسابداری می‌نامند. حسابداری براساس مجموعه‌ای از مفروضات و اصول تشکیل شده که اغلب افراد ، این مفروضات و قوانین را با نام اصول حسابداری می‌شناسند.

************************************

« عناوین اصلی »

مفروضات بنیادی حسابداری

فرض تفکیک شخصیت

فرض تداوم فعالیت

فرض دوره مالی

فرض واحد پولی

اصول اساسی حسابداری

اصل بهای تمام شده

اصل تحقق درآمد

اصل تطابق هزینه ها با درآمد

اصل افشای کامل

میثاق ها یا اصول محدود کننده

ضوابط حاکم بر اصول و مفاهیم حسابداری

************************************

خصوصیات صنعت

بکارگیری اصول حسابداری در برخی از صنایع مانند : آب و فاضلاب ، برق ، تلفن ، نفت و گاز ، بیمه ، بانکداری ، پیمانکاری و … ممکن است نه تنها کارساز و مفید نباشد بلکه گمراه کننده نیز باشد. در چنین مواردی ، برای سودمندی اطلاعات حسابداری ، انحراف از اصول حسابداری مجاز شمرده شده است ، مشروط بر آنکه در خصوص آن افشای کامل صورت گیرد. به عنوان مثال : شناسایی درآمد بر اساس روش درصد پیشرفت کار در مؤسسات پیمانکاری و یا ارزیابی موجودی محصول (گوشت) به قیمت بازار در مؤسسات دامپروری نوعی انحراف از اصول حسابداری محسوب می شود. 

« مسائل فصل ۴ اصول ۲ اسکندری »

حل کامل مسائل از صفحه ۵۸ الی ۵۹

کتاب اصول حسابداری ۲ جمشید اسکندری

شامل ۲ مسئله – ۷ صفحه به صورت PDF

مطالعه بیشتر

دانلود اصول حسابداری
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یک پیام تلگرامی به شماره 09117415287 ارسال کنید تا پیگیری کنیم.